Ponavadi si raznih urnikov in TO DO list ne delam. Predvsem zato, ker se jih velikokrat ne držim. Tale vikend pa si bom vzela čas samo zase in poleg lenarjenja naredila še par obveznih stvari. Za razvajanje mene in moje duše. Če te zanima kaj se je znašlo na listi, pokukaj pod sliko.
V največji vročini se poskušam izogibati make upu, oziroma ga nosim samo ko je nujno in ga odstranim ob prvi priliki, ko lahko. Pa vseeno je trajalo kar nekaj časa, da sem odkrila super drogerijske podlage, ki delujejo tako poleti in pozimi. Dvema je skupno, da sta srednje prekrivni ampak zelo lahki, medtem ko je tretja malce gostejša in bolj prekrivna. Letus sem kljub temu članku, pridobila malo barve in sem lahko končno preizkusila temnejši del podlag. Odkrila sem eno novo in eno, ki jo imam doma že nekaj časa.


L'oreal Nude Magique Eau de Teint
Je moj absolutni zmagovalec, ko pride do tekočih podlag. Resnično izjemno lahka tekstura in lahka do srednja prekrivnost. Ena redkih podlag, ki se meni ne "skejka" po nosu in bradi. Ima pa po drugi strani velik minus-odtenek. Ta nikakor ni niti malo Porcelanast. Želim si, da bi bil dosti svetlejši pa bi bila tole moja največkrat uporabljena podlaga. Podlaga je izjemno tekoče teksture, zato bi ji prav prišla kakšna pumpica, ali kapalka- hitro se zgodi da imaš na roki res preveč podlage. Sama jo najraje nanašam z Ebelin gobasto jajčko(tisto, ki v obliki in barvi posnema Beauty blender). Na koži, da res prijeten svež občutek in je pravo nasprotje težkih maskastih podlag. Všeč mi je, da je odteke precej nevtralen ampak za nas svetlokožke definitivno ni primeren. Preden grem na nasledjo, naj še samo omenim, kako mi je všeč embalaža, mat steklo, da res luksuzen izgled, škoda samo da je doziranje podlage izjemno težko. Za 20ml L'oreal nude magique boste na Salma.si odštele7,76€.Catrice HD Liquid Coverage Foundation
Tole je zmagovalec med embalažami, mat steklo in kapalka za odlično doziranje. Če bi sklepali po embalaži, bi mislili da je podlaga precej dražja, kot je v resnici. Tale sicer ni tako lahke teksture kot zgornja, je pa vseeno lažja od ostalih preizkušenih. Tudi tale se ob pazljivem nanosu nič ne "kejka". Prekrivnost je srednja ampak se da odlično stopnjevati. Če jo stopnjujem, se mi počasi začne nabirati ob porah na nosu. Ob uporabi mi je jasno, zakaj nam je blogerkam tako zelo všeč. Kljub temu, da je lahka in super nosljiva, brez problema prekrije marsikatero nepravilnost. Ten kože je lepo izenačen. Se pa tudi tukaj nebi nič bunila, če bi obstajal še svetlejši odtenek. Na voljo je v Mullerjih za malo majn kot 8€.

Rimmel Match Perfection
Podlaga, ki obljublja vidno prekrivnost z vidno izboljšano kožo. Tole je najsvetlejši od teh treh, škoda ker ima bolj rozkast podton. Verjetno bi morala izbrati odtenek Prcelain. Tale podlaga je precej gosta in zato tudi ni tako zelo lahka kot zgornji dve, je srednje do polno prekrivna in lepo izboljša videz kože. Meni sicer ne skrije por, na nosu se mi celo malo skejka, tako da tiste trditve o pore blurringu žal ne morem potrdit. Mi je pa všeč, ko potrebujem malo večjo prekrivnost in obstojnost. Nisem prepričana, če bom nakup ponovila, mogoče ja-ker je odtenek super svetel. Čeprav Rimmel sedaj prodajajo tudi pri nas, bom to znamko še naprej kupovala na Salmi, cene so dosti bolj ugodne. Rimmel match perfection tako stane 5,15€![]() |
| Od zgoraj navzol: Loreal 100 Porcelain; Catrice 010 Light Biege; Rimmel 010 Light Porcelain; Revlon Colorstay 110 Ivory |
Kateri pa je vaš absolutni poletni zmagovalec, ko pride do podlag? Poleti nosite kaj manj make upa?
Upam, da vam je bila objava všeč in se že veselim vaših mnenj, ki jih lahko pustite v komentarju.
Tale paletka bi si zaslužila titulo za najbolj cute paletko. Super majhna, za v vsako torbico in zame odlična izbira zemeljskih baru z bleščicami. Tole paletko privlečem na plan, ko želim prekinit monotone mat make upe in ko pakiram ličila za na pot. Ubistvu je ves čas v torbici, kjer imam vsakodnevni make up. (Bi vas zanimalo kateri je to? Večinoma se samo občasno malo menjuje)
V paleti najdete 7 senčil, od teh je eno večje kot ostala, skupaj pa tehtajo 5.6g.
Prva in druga senčka, sta odlični za osvetljevanje notranjega kotička očesa razlikujeta se po tem, da je prva bolj belkasta pearl, medtem ko druga potegne bolj na šampanjec barvo. Obe senčki sta OK pigmentirani in s primerjem brez problema obstojni čez dan.
Tretja senčka v paletki je meni najljubša in največkrat uporabljena. Prekrasna zlata, idealna za čez celotno veko, tudi za poživitev mat očesnega make upa.
Če bi bila četrta bolj pigmentirana, bi bila verjetno najlubša. Enako kot tretja. Škoda samo da na veki ostanejo le bleščice in bolj malo barve.
Peta je najtemnejša v paletki in je odlična za zunanji kotiček očesa, je tudi odlično pigmentirana. Imam občutek, kot da vsebuje rozkaste bleščice. Ni klasična rjava, potegne malo na hladno.

Šesta se od pete razlikuje le v tem, da potegne bolj na toplo-bronz barvo.
Sedma ima lep "crome" izgled in ne vsebuje vidnih bleščic. Jaz jo najraje uporabim pod obrvmi. Bi se pa verjetno dobro obnesla tudi kot osvetljevalec obraza, moram preizkusiti še to varianto.

Vse senčke se žal tudi drobijo in kakšna od bleščic pri zabrisovanju hitro pade na lička. Glede na ceno paletke, ki je res nizka ne moremo pričakovati čudežev. Meni je v celoti všeč, edino to ji zamerim, da je četrta senčka tako zelo slabo pigmentirana.
Paletko lahko naročite na licila.si za 3,95€. Jaz pa sem med brskanjem našla še tele dve, ki gresta absolutno na WL klik in klik. Freedom make up ima konstatno tudi precej zanimivih novosti. Resnično rabim službo, da lahko ponovno zapravljam za kozmetiko, ki je ne rabim :P
Imate kakšen Freedom izdelek? Ste zadovoljne z njim?
P.s Danes se obvezno pokukajte k Moniki. Izbrala je kar nekaj izdelkov ki nam jih priporoča za preizskus. Jaz ji popolnoma zaupam in pridno pišem WL za čase ko bo denarnica to spet dopuščala ;)
V paleti najdete 7 senčil, od teh je eno večje kot ostala, skupaj pa tehtajo 5.6g.
Prva in druga senčka, sta odlični za osvetljevanje notranjega kotička očesa razlikujeta se po tem, da je prva bolj belkasta pearl, medtem ko druga potegne bolj na šampanjec barvo. Obe senčki sta OK pigmentirani in s primerjem brez problema obstojni čez dan.
Tretja senčka v paletki je meni najljubša in največkrat uporabljena. Prekrasna zlata, idealna za čez celotno veko, tudi za poživitev mat očesnega make upa.
Če bi bila četrta bolj pigmentirana, bi bila verjetno najlubša. Enako kot tretja. Škoda samo da na veki ostanejo le bleščice in bolj malo barve.
Peta je najtemnejša v paletki in je odlična za zunanji kotiček očesa, je tudi odlično pigmentirana. Imam občutek, kot da vsebuje rozkaste bleščice. Ni klasična rjava, potegne malo na hladno.

Šesta se od pete razlikuje le v tem, da potegne bolj na toplo-bronz barvo.
Sedma ima lep "crome" izgled in ne vsebuje vidnih bleščic. Jaz jo najraje uporabim pod obrvmi. Bi se pa verjetno dobro obnesla tudi kot osvetljevalec obraza, moram preizkusiti še to varianto.
Vse senčke se žal tudi drobijo in kakšna od bleščic pri zabrisovanju hitro pade na lička. Glede na ceno paletke, ki je res nizka ne moremo pričakovati čudežev. Meni je v celoti všeč, edino to ji zamerim, da je četrta senčka tako zelo slabo pigmentirana.
Paletko lahko naročite na licila.si za 3,95€. Jaz pa sem med brskanjem našla še tele dve, ki gresta absolutno na WL klik in klik. Freedom make up ima konstatno tudi precej zanimivih novosti. Resnično rabim službo, da lahko ponovno zapravljam za kozmetiko, ki je ne rabim :P
Imate kakšen Freedom izdelek? Ste zadovoljne z njim?
P.s Danes se obvezno pokukajte k Moniki. Izbrala je kar nekaj izdelkov ki nam jih priporoča za preizskus. Jaz ji popolnoma zaupam in pridno pišem WL za čase ko bo denarnica to spet dopuščala ;)
Že kar nekaj časa spremljam po blogih navdušenje nad Nuxe suhim oljem, tudi profesorice v šoli so mi ga že kdaj priporočile. Pa sem odlašala z nakupom, do letošnjega leta sem bila itak mnenja da olj in oljnatih tekstru ne maram. Pa me je prvo navdušilo tole Nuxe olje, kasneje pa sem imela priložnost potestirati še klasično različico. Priznam, da me je prvo navdišila Melvita s svojim oljem in postavila visoke standarde, ki pa jih je tole kultno Nuxe olje z lahkoto doseglo in mogoče se preseglo. Nisem prepričana, sta huda tekmeca. Tole ne bo navadna ocena olja, teh je po blogih že veliko in v večini se z njimi tudi sama strinjam. Olje je odlično in embalaža večno klasična. Moja je še posebej prekrasna s slikami zgradb iz Pariza.
Olje lahko uporabljate na vsaj 4 načine, tile so prepričali mene:
Olje lahko uporabljate na vsaj 4 načine, tile so prepričali mene:
Nega telesa
Ker je olje suho, pomeni da se zelo hitro vpije in ne pušča mastega filma na koži. Kožo nahrani in ji da lep lesk, poleg tega pa jo udišavi v prekrasno sladkasto dišavo. Ravno zaradi te dišave je hud tekmec Melviti, ki meni na koži po nekaj urah žal oksidira, Nuxe pa počasi bledi in ne spreminja vonja. Koža je po uporabi mehka in nahranjena. Adijo suha koža. Me zanima če bo dovolj močan tudi za čez zimo.Nega las
Olje lahko uporabite tudi za nego las. Lahko ga nanesete na suhe konjice, ki jih bo brez problema nahranil in jim podaril mehkobo ter lesk. Za to je dovolj res majhna količina olja. Lahko pa olje izdatno nanesete na lase nekaj minut oz. ur pred pranjem. Lasje si bodo vzeli kolikor bodo potrebovali, s pranjem pa boste odstranili odvečen masten sijaj. Po prvi uporabi bodo lasje mehkejši in bolj voljni ob redni uporabi pa tudi bolj zdravi.Kapljica olja za prekrasen izgled make upa.
Ja tako je. Majhno količino olja lahko dodate v svojo najljubšo podlago in tako zagotovite odličen nanos in lep zdrav sijaj kože. Seveda je ta korak primeren za tiste s suho kožo. Jaz občasno malo olja popršim po gobici za nanos podlage in potem nanesem podlago na obraz. Razlika je očitna, saj se podlaga nanese res bolj gladko in ima lepši videz.
*ob zelo suhi koži lahko zjutraj kapljico olja dodate tudi svoji najljubši kremi in opazujte kako lep zdrav sijaj dobi vaša koža.
Nega nohtov in obnohtne kožice
Če boste vsak večer in po vsakem odstranjevanju starega laka, namenile 2 minutki negi nohtov in obnohtne kožice ste lahko prepričane da bodo nohti rastli hitreje in bolj zdravi. Tudi za to je odlično suho Nuxe olje. Več o negi nohtov pa v eni od prihodnjih objav.
Takole jaz pridno uporabljam svoje čudežno Nuxe suho olje. Imaš kakšen nasvet kako bi ga še lahko uporabila na drugačen način? Vesela bom, če mi ga zaupaš v komentarjih in z veseljem ga bom delila s svojimi sledilci. Pa še to kateri ti je bolj všeč- klasična verzija ali tista z bleščicami?
Olje verjetno najceneje pri nas dobiš v spletni trgovini Sophia tukaj. (ponavadi k naročilo dodajo tudi testerje, da se lahko sliniš nad ostalimi nuxe izdelki) Za 24,5€ dobiš 100ml olja, ki bo kar nekaj časa pridno negovalo tvojo kožo.
p.s: Danes je drugi dan našega izziva, zato pokukaj še k
Moniki, ki nam je pripravila super objavo o Borjois izdelku za ustnice. Klikklik. Pri Ajdi pa preveri včerajšno objavo o meni neznani znamki laka za nohte. Le kaj bo pripravila danes? Klik.
p.s: Danes je drugi dan našega izziva, zato pokukaj še k
Moniki, ki nam je pripravila super objavo o Borjois izdelku za ustnice. Klikklik. Pri Ajdi pa preveri včerajšno objavo o meni neznani znamki laka za nohte. Le kaj bo pripravila danes? Klik.
Ker nimam preveč zdravega načina življenja, vsaj dvakrat letno svoje telo razstrupljam. Spomladi sem ga rastrupila z Weledino kuro, lansko in to jesen pa bom za to uporabila Slovensko glino. Vendar poleg pitja, glino uporabljam čez vse leto za razstrupljanje in nego kože.
Že nekaj časa sledim na socialnih omrežjih Tini, ki se ukvarja s proizvodnjo Slovenske gline. Za nakup le te sem se odličila predvsem zaradi tega ker v objavah opazim Tinino pozitivno energijo in veselje do dela. Namreč če je izdelek narejen z veliko mero pozitivne energije ima tudi boljšo učinkovitost. Glina je Slovenska in ker ne prepotuje pol sveta obdrži več pozitivnih lastnosti. Poleg klasične gline za pitje in glinene maske (o kateri sem že pisala tukaj) imajo na voljo tudi še nekaj drugih izdelkov. Visoko na moji WL je tudi Tinina knjiga, kjer je še več receptov v vezi z glino. Vso ponudbo in kar nekaj odličnih nasveto najdete na njihovi spletni strani glina.si.
Glina je odlična, saj deluje kot magnet na vse toksine. Je pa pomembno, da masko na koži ne pustimo dlje kot od 10 do max 15 min, saj naj bi po tem času začela nazaj sproščati vse odpadne snovi v kožo. Več nasvetov pa preberite tukaj.
Torej kako pa jaz uporabljam svojo glino:
1. Za pitje
Ko se odločim za razstrupljanje to traja 3 tedne. Vsak večer si zmešam vodo z žličko gline in pustim zmes počivati čez noč. Glina se usede na dno kozarca, vendar ostanejo v vodi dobre lastnosti gline. Zjutraj na tešče spijem vodo, usedlino pa pustim. Voda nima neprijetnega okusa in jo brez težav spijem. Če se odločite za močnejše razstrupljanje, lakho po 3 tednih nadaljujete še z eno kuro, kjer zjutraj spijete vse, tudi usedlino. Samo premešate še enkrat pred zaužitjem.
Sem opazila kakšne pozitivne učinke? Sem. Prebava je postala bolj redna, koža se mi je učistila in tudi opazila sem več energije, ki mi jo drugače kronično primakuje.
2. Kopel za stopala in telo
Imate težavo s trdo kožo, glivicami? Zmešajte si pest gline v lavorju tople vode, dodajte kakšno kapljico eteričnega olja čajevca in rezultat je zagotovljen. Glivic se boste preverjeno znebili, stopala raztrupili, posledično se tudi manj potijo koža pa bo precej bolj mehka. Žal je ta super učinek mehke kože bolj kratkotrajen, zato glinene kopeli izvajam vsak teden. Tudi utrujena stopala lepo osveži. Na naših stopalih se nahaja veliko energetskih točk in zemljevid celotnega telesa, zato je raztrupljanje čez stopala zelo učinkovito. Poleg tega velikokrat pozabimo na ta zelo pomemben del telesa.
3. Maska za obraz, stopala, telo
Glino zmešam z vodo ali hidrolatom, da dobim gladko zmes in redno izvajam maske obraza, stopala in bedra. Koža in telo se pri maskah razstupita, saj glina veže nase toksine. Koža na obrazu je mehka in zdravega videza, stopala nenormalno mehka in opažam še kakšen dan zmanjšano potenje, bedra pa vedno bolj napeta in zdravega videza (pri meni so precej slabo prekrvavljena, kar se pozna tudi pri izgledu kože.)

Medtem, ko imate različne verzije gline, jaz uporabljam klasično glino za vse tegobe. Si pa v prihodnje želim preizkusiti tudi kakšno "tematsko". Učinki so vidni tako na izgledu kot počutju. Sama pazim, da po uporabi gline na telo in obraz nanašam čim bolj preproste izdelke iz naravnih sestavin.
Torej moje mnenje je da vsak izmed nas potrebuje doma glino, na kakšen način jo uporablja pa je odvisno od vsakega posameznika. Trenutna hrana in trendi kozmetike pridno zastrupljajo naše telo in vsaka pomoč telesu pri razstrupljanju je več kot dobrodošla.
Za 600g gline boste tukaj odštele 8.5€.
Medtem, ko imate različne verzije gline, jaz uporabljam klasično glino za vse tegobe. Si pa v prihodnje želim preizkusiti tudi kakšno "tematsko". Učinki so vidni tako na izgledu kot počutju. Sama pazim, da po uporabi gline na telo in obraz nanašam čim bolj preproste izdelke iz naravnih sestavin.
Torej moje mnenje je da vsak izmed nas potrebuje doma glino, na kakšen način jo uporablja pa je odvisno od vsakega posameznika. Trenutna hrana in trendi kozmetike pridno zastrupljajo naše telo in vsaka pomoč telesu pri razstrupljanju je več kot dobrodošla.
Za 600g gline boste tukaj odštele 8.5€.





