Pa smo dočakale pri nas še eno novo znamko in sicer v tujini zelo priljubljen The body shop. Znan je po svojih maslih za telo, ki so kultna in tudi po kampanjah proti testiranju kozmetike na živalih. Blogerkam so se predstavili na Lepotni konferenci in domov smo odnesle tudi izdelke za testirat.
Sama sem The body shop uporabljala že pred leti, v začetku bloganja in izdelki so mi bili všeč. Tokrat pa sem se poglobila malo tudi v ozadje znamke in izvedela:
• Vsi izdelki so vegeterjanski, kar pomeni da ne vsebujejo sestavin živalskega izvora, pri katerem bi žival umrla. Vsebujejo pa lahko recimo vosek, med, lanolin. Velik del izdelkov pa je tudi veganskih, kar pomeni da ne vsebujejo sestavin, povezanih z živalskim izvorom. Ti izdelki so tudi jasno označeni.
• Sestavine pridobivajo po principu pravične trgovine, kar pomeni da za sestavino plačajo pošteno in imajo podpisane pogodbe. Na ta način podpirajo manjše pridelovalce, rokodelce in podeželjske zadruge. So pionirji pravične trgovine, z njo so začeli že leta 1987.
• Podpirajo naš svet in pomagajo bogatiti biotsko raznolikost na območjih, kjer pridobivajo svoje sestavine. Več o tem in zapovedih preberi tukaj.
• Od letos dalje niso več pod okriljem znamke Loreal, kar jih ponovno uvrsti na belo listo testiranja na živalih.
• Trenutno poteka kampanija Play for Peace: "Ob vsakem nakupu prazničnega darila bomo del zneska donirali projektu The Peace Play, ki ga izvaja organizacija International Alert. Odkrijte, kako smo se lotili projekta, ki bo pomagal begunskim otrokom, da spet uživajo v varnem otroštvu." (Klik)
Testirala sem: Maslo za telo Vanilla chai
Linija Vanilla chai spada pod praznične linije, ki so na voljo v zimskem času. Preverite katere so tukaj.
Gre za res sladko dišavno linijo v kateri se prepletajo praznični vonji vanilije, kardamona, janeža in cimeta. Vonj je res lep in prijeten in mi je zelo všeč, kljub temu da ne maram cimeta. Je bogate teksture in ga pred nanosom na telo vedno malo segrejem med dlanmi, da je nanos enostavnejši. Porablja se hitro, če ga uporabljate za celo telo, zato priporočam raje nakup večje embalaže. Na telesu se vpija hitro, pa vednar pusti na koži sled. Ta ni mastna, lahko se hitro oblečete. Občutek je negovana in res nahranjena koža, vonj pa se brez heca obdrži na meni od jutra do večera. Sedaj razumem zakaj so v svetu tako zelo priljubljeni. Vsaka s suho kožo, jih bo naravnost oboževala. Da o vonju sploh ne govorim. Na voljo v dveh embalažah: 200ml za ceno 17,50€ in manjšem 50ml pakiranju za ceno 6,9€.Iz linije Vanilla Chai bi z veseljem preizkusila še gel za prhanje, kremo za roke in dišečo svečko, ki ne vsebuje parafina in je iz naravnega voska.
Pripeljali so tudi ličila
Poleg negovalnih izdelkov, so pri nas na voljo tudi ličila znamke The body shop. Sama sem v test prejela tekočo mat šminko, ki pa me žal ob prvi uporabi ni preveč navdušila. Čeprav se posuši precej prijetno, ne daje tistega res suhega občutka in je kar dolgoobstojna, se je meni zelo vsedla v vsako nepravilnost na ustnicah in jo poudarila(gube in suhi predeli zaa katere sploh nisem vedela, da jim imam do nanosa). Lahko, da je za to kriv odtenek, saj se s takimi roza odtenki moje ustnice ne razumejo najboljše, pa tudi na ten kože mi ne pašejo. Moja je v odtenku Paris Peony. Cena šminke je 8.9€.
Je pa odlično, da šminke ne vsebujejo glutena, za vse s celiakijo. Pa tudi Karmina ne, kar je barvilo narejeno iz hroščkov.
Je pa odlično, da šminke ne vsebujejo glutena, za vse s celiakijo. Pa tudi Karmina ne, kar je barvilo narejeno iz hroščkov.
Iz linije ličil bi zelo rada preizkusila še kultne kapljice za posvetljevanje podlag, ki so must have za vse svetlokožke.
Imajo odlična praznična darila
Obvezno preveri darilne pakete na njihovi strani. Imajo kar nekaj zanimivih za telo, obraz, moške in tudi z ličili. Jaz pa delim povezavo do TOP 12 RAZKOŠNIH DARIL.
Zelo sem vesela, da se je znamka odločila tudi za prodajo pri nas. Trenutno je na voljo v spletni trgovini, prihaja pa tudi fizična trgovina. Še toliko boljše, ko lahko vse vonje in teksture preveriš v živo. Ko bo, vam novičko sigurno posredujem.
Kaj pa je tebe navdušilo od te znamke? Oziroma imaš kakšen izdelek na seznamu želja?
Zadnji mesec je tu in zadala sem si nekaj zanimivih ciljev, za dober zaključek leta 2017. November je bil zanimiv.. od rojstntega dneva, do prvih nakupov za dojenčka in do stresnih izbir za bodočo hiško. Hitimo z zaključnimi deli in res upam, da bo v začetku februarja hiška vsaj pogojno vseljiva, da greva na svoje. Čaka pa naju še dolga pot do končnega željenega izgleda. Ne smem pozabiti tudi na odlično blogersko konferenco, ki je bila zagotovo en izmed boljših dni v novembru.
Kaj pa cilji za zadnji mesec?
• BLOGMAS
Kot že veš, bom decembra vsak dan do Božiča objavila eno objavo ali video. Nekaj s prazničnimi temami, nekaj lepotnih, življenskih, pa tudi kakšna osebna se bo našla.
•NAKUPI
Ker se še lahko dokaj normalno premikam in preživim del dneva na nogah, bom december izkoristila za nakupe otroških potrebščin in izbiro pohištva. Odpravljam se tudi v Primark in Ikeo.
•UREDITEV OSEBNIH STVARI
Čaka me čistka pred selitvijo. Sicer sem svoje zbirke že razpolovila, sedaj pa bi rada odstranila še kakšen ne nujen izdelek in si pripravila tiste nujne stvari za preselitev. Ostalo pa bo počakalo, ko bom spet lahko selila stvari.
•BRANJE KNJIG
Zadnja leta redko, redko kdaj preberem kakšno knjigo. No decembra bi rada s tehnologijo zaključila vsaj do 20h in pred spanjem raje prebrala kakšno dobro knjigo. Imaš kakšno idejo, kaj morem nujno prebrati?
•ZMANJŠATI VNOS SLADKORJA
Odkar se je nosečniška slabost končala, imam nor apetit po sladkem. Pa preveč sladkorja v nosečnosti sigurno ni OK, zato z decembrom začenjam vnos zmanjševati in upam, da mi uspe kljub vsem decemberskim skušnjavam. Najtežje bo, ko bom pekla domače pecivo.
•PODPIRATI SOBLOGERKE PRI BLOGMASU
Slovenske blogerke zelo rada podpiram, vedno se potrudim prebrat večino objav in velikokrat tudi delim kakšno. No sedaj bi rada še več. Verjamem da se dobro z dobrim vrača in zato bom decembra še bolj podpirala soblogerke. Vem kako zelo se razveselim sama komentarjev, komentiram pa redko. No to bo sedaj drugače.
•PODPIRATI SOBLOGERKE PRI BLOGMASU
Slovenske blogerke zelo rada podpiram, vedno se potrudim prebrat večino objav in velikokrat tudi delim kakšno. No sedaj bi rada še več. Verjamem da se dobro z dobrim vrača in zato bom decembra še bolj podpirala soblogerke. Vem kako zelo se razveselim sama komentarjev, komentiram pa redko. No to bo sedaj drugače.
•PREŽIVETI KVALITETNE PRAZNIKE ŠE ZADNJIČ V DVOJE
Postavljanje smrekce(prejšna leta je nisem) in Božična glasba, letos mi je zelo všeč Siin Božični album, tistih zlajnanih pesmi res ne maram. Kvalitetno pa želim iskoristit še zadnje samo najine praznike. Upam, da nama ostane kaj časa samo za naju in naju gradnja ne bo čisto izmozgala.
Postavljanje smrekce(prejšna leta je nisem) in Božična glasba, letos mi je zelo všeč Siin Božični album, tistih zlajnanih pesmi res ne maram. Kvalitetno pa želim iskoristit še zadnje samo najine praznike. Upam, da nama ostane kaj časa samo za naju in naju gradnja ne bo čisto izmozgala.
Takole nekako izgledajo moji cilji za zadnji mesec v letu 2017. Komaj čakam, da z vami delim najljubše izdelke in trenutke leta 2017.
Kaj pa si si ti zadal/a za zadnji mesec?
Kaj pa si si ti zadal/a za zadnji mesec?
Danes bi z vami rada delila ne lepotne oz. ne kozmetične izdelke, brez katerih si ne predstavljam teh zimskih dni. Vedno večjo željo imam, da blog ne bi bil samo lepoten in mogoče so takšne objave dober začetek v bolj "lifestyle" blog. V decembru pa lahko pričakujete tudi kakšno nosečniško objavo in mogoče z vami delim tudi spol novega prihajajočega člana.
Kava in čaj
Vedno več spijem kave, samo zato ker je to trenutek zame. V kavo za seboj ne verjamem. Želim tistih 15-20 minutk samo zase brez hitenja. Isto velja za čaj. Tudi ko pišem objavo je šalčka toplega napitka obvezna. Trenutno obožujem tale bel čaj in klasično Barcaffe kavo.
Siv pulover iz H&M
Veselim se pomladi in poletja, ampak tale purover bom definitivno pogrešala. Večino zime bom preživela v njem. Super udoben, daljši kroj. V trenutno modni sivi barvi. Všeč mi je ker mi je kljub večjemu trebuščku še vedno prav.
Moj star Iphone
V več kot dveh letih, mi telefon še ni zablokiral. Poleg tega pa še vedno super fotografira. Vedno sem po dveh letih menjala telefon, tokrat pa upam da bo lahko čim dlje konkuriral novostim na trgu. Cene novih Iphonov so nore!
Beautiful Blogerski rokovnik
Ponavadi so planerji pri meni aktualni prvih 14 dni potem pa nanje pozabim. Tudi letos je Nika razturala z Medexom in pripravila tako lep rokovnik, da resnično upam, da bom vanj načrtovala vse leto. Poleg tega pa si vanj zapisujem pomembne mejnike nosečnosti.
Dišeče svečke
Iz vseh vetrov, res jih rada uporabljam čez zimo. Najraje imam tople, sladke vonje. Vesela sem, da se dobi že kar nekaj kvalitetnih sveč po ugodni ceni. Yankee candles so še vedno out of my budget za vsakodnevno rabo.
Mehka dekica
Ker sem bolj zmrzljiva je topla odeja must have. Tole dekico sem zaplenila mami, je nekaj najbolj mehkega in toplega. S sabo po stanovanju jo nosim, kot otroci. Super cozy momenti, tudi selila se bo z mano.
Tole bi bile moje, kaj pa so tvoje ne lepotne stvari brez katerih trenutno ne moreš?
Začenja se.. odštevanje do Božiča. Odpiranje prvih okenc na adventnih koledarjih, okraševanje smrečic in božična dekoracija. Prepevanje božičnih pesmi in čas, ko se končno osredotočimo na dobro, slabo pa pozabimo. Čas ko se blogerji in vlogerji lotimo vsakodnevnih objav na svojih omrežjih. In tako sem se odločila tudi jaz, da se letos preizkusim v Blogmasu.
Moj dan se začne z zajtrkom in kavo pred tvejem. Zelo, zelo slaba navada. Se hitro zgodi, da ostanem pred tvjem do zadnje sekunde preden letim pod tuš in kuhat kosilo. Sedaj si zvečer zapišem TO DO seznam za naslednji dan in se ga poskušam držat. Zjutraj grem prvo v kopalnico in nato pojem zajtrk in spijem kavo, brez tvja. Itak sem preveč pred temi modrimi ekrani. Po zajtrku se spravim na sprehod, potem pa je čas za blog. Najprej fotkam ker je takrat najboljša svetloba. Ponavadi je po fotkanju že čas za kuhanje kosila. Po kosilo vedno počivam, užitki nosečnosti. ;)
Popoldan pa pišem blog in potem zvečer je čas za tv in branje blogov. Ob 20h ponavadi z tehnologijo zaključim, oz. trudim se v tej smeri. Ne bodo se vsi dnevi vrteli le okrog bloga, zato bo ob takšnih dneh, ki je opisan zgoraj nastala več kot le ena objava.
Vse objave in priprave na njih sem skrbno načrtovala in ob ostalih aktivnostih, ki me čakajo, zapisala v prekrasen planer in tako upam, da se mi vsega uspe čim bolj držati.
Nisem vztrajna in to si štejem pod slabo, zato bo Blogmas zanimiva izkušnja in obenem ogromen izziv. Res upam, da mi uspe.
Kaj pa ti misliš? Mi bo uspelo spisati 24 objav in kakšen video?
Sledi mi tudi na Instagramu in Facebooku. Povezavo najdeš zgoraj v desnem kotu. ;)
Pa naj se veseli december prične!
Kaj lahko pričakuješ?
Pričakuješ lahko 24 objav oz. videov, vsak dan eno do 24.12. Ne bom imela samo praznično obarvanih, ampak različne teme. Nekaj bo božičnih, potem lepotnih, pa tudi kakšna nosečnišča in osebna objava bo našla prostor na blogu. Tiste objave, ki sedijo že nekaj časa v osnutkih, bodo končno objavljene. Nekaj imam pripravljenih vnaprej, večino pa bom ustvarjala vsak dan sproti.Kako bom ostala motivirana
Hitro padem v dnevna lenarjena, sploh ko pridejo sivi, temni dnevi. Trenutno je perfekcija za celodnevno lenarjenje in potrebovala bom hudo motivacijo, da ostanem delovna. Sem si mislila, da bom te proste dneve izkoristila za bloganje in poskušala iz bloga ustvarit nekaj več- november mi je totalno spodletel in Blogmas bo ena brca v rit. Res upam, da mi uspe.Moj dan se začne z zajtrkom in kavo pred tvejem. Zelo, zelo slaba navada. Se hitro zgodi, da ostanem pred tvjem do zadnje sekunde preden letim pod tuš in kuhat kosilo. Sedaj si zvečer zapišem TO DO seznam za naslednji dan in se ga poskušam držat. Zjutraj grem prvo v kopalnico in nato pojem zajtrk in spijem kavo, brez tvja. Itak sem preveč pred temi modrimi ekrani. Po zajtrku se spravim na sprehod, potem pa je čas za blog. Najprej fotkam ker je takrat najboljša svetloba. Ponavadi je po fotkanju že čas za kuhanje kosila. Po kosilo vedno počivam, užitki nosečnosti. ;)
Popoldan pa pišem blog in potem zvečer je čas za tv in branje blogov. Ob 20h ponavadi z tehnologijo zaključim, oz. trudim se v tej smeri. Ne bodo se vsi dnevi vrteli le okrog bloga, zato bo ob takšnih dneh, ki je opisan zgoraj nastala več kot le ena objava.
Vse objave in priprave na njih sem skrbno načrtovala in ob ostalih aktivnostih, ki me čakajo, zapisala v prekrasen planer in tako upam, da se mi vsega uspe čim bolj držati.
![]() |
| Predogled v 4 lepotno obarvane objave, za katere že imam slikovni material |
Nisem vztrajna in to si štejem pod slabo, zato bo Blogmas zanimiva izkušnja in obenem ogromen izziv. Res upam, da mi uspe.
Kaj pa ti misliš? Mi bo uspelo spisati 24 objav in kakšen video?
Sledi mi tudi na Instagramu in Facebooku. Povezavo najdeš zgoraj v desnem kotu. ;)
Pa naj se veseli december prične!











