Draga Vanja, hvala za inspiracijo. Tudi sama se bom letos trudila, da naredim objavo o najljubših izdelkih čim večkrat, upam da mi uspe čisto vsak mesec. (klik za Vanjino objavo) Ponavadi o izdelku govorim enkrat in sem prepričana, da je dovolj. Pa ni. Veliko vas spregleda tisto eno omembno in če na koncu meseca izpostavim tiste res dobre mislim, da ne bom pretirava o izdelkih. Zadnjič sem dobila pripombo, da premalokrat omenim izdelke, ki jih rada uporabljam in da jih moram omenit večkrat. Sem mislila, da bom tečna če 100x ponovim, da mi je xx krema d'best. Pa očitno ne, tako potem vidite, da jo imam res rada. Čeprav so vse omembe vedno iskrene, očitno raje vidite izdelke večkrat.
Ponovno sem se potepala po Ljubljani, tokrat sem bila na otvoritvi prve Misshine trgovine pri nas. Znamka Missha je pri nas že nekaj časa dosegljiva na spletu, sedaj pa lahko nakupujete korejsko kozmetiko tudi v prvi trgovini pri nas.
Missho in korejsko kozmetiko že poznam in uporabljam. Do sedaj sem zadovoljna uporabnica BB kreme in "sheet" mask. Po današnjem dnevu pa bom preizkusila še nekaj zame novih izdelkov, seveda sem izkoristila otvoritveni popust. Na predstavitvi sem si pridno delala zapiske in nekaj točk bom delila tudi z vami:
Missho in korejsko kozmetiko že poznam in uporabljam. Do sedaj sem zadovoljna uporabnica BB kreme in "sheet" mask. Po današnjem dnevu pa bom preizkusila še nekaj zame novih izdelkov, seveda sem izkoristila otvoritveni popust. Na predstavitvi sem si pridno delala zapiske in nekaj točk bom delila tudi z vami:
Korejke kožo čistijo dvojno
Tudi pri nas je dvojno čiščenje že nekaj časa popularno. Prvi del za odstranitev ličil, drugi za čiščenje kože. Korejke obvezno za prvo čiščenje uporabijo oljno čistilo, potem pa gel na vodni osnovi. Zveste so tudi toniku, ki koži po čiščenju povrne pH.
Essence in serumi
Korejke plastijo nego in uporabljajo tudi več serumov in essence. Essence so zelo vodne teksture in sledijo v negi takoj po toniku. Oboje se na kožo počasi in rahlo tapka, se ne masira. Najlažje boste izdelke natapkale z blazinicami prstov. Pri nanosu si vzamite čas in v njem uživajte. Privoščite si nežno tapkajočo masažo. Izdelki si sledijo na kožo glede na teksturo. Tekoče, vodene teksture gredo na kožo pred kremnimi, oljnimi. Izdelki s pršilko gredo na kožo prvi.
Polžja slina
Vedno bolj popularna tudi pri nas. V Korejskih izdelkih jo najdemo bolj koncentrirano in je super za obnovo kože. Odlična je za brazgotinasto, starejšo kožo. Super za dodatek vlage in osvežitev. Polži pri pridobivanju sline ne umrjejo in baje ne trpijo.
Obvezen SPF
Pri uporabah izdelkov s kislinami je uporaba SPF-a obvezna. Korejke pa jo religiozno nanašajo redno, vsakodnevno. Zavedajo se, da na ta način ohranjajo kožo dlje časa mlado, poleg tega pa strmijo k svetli, sveži, mladi koži. Korejske SPF kreme so lahke in vlažilne in so čisto nekaj drugega kot "naše". Tudi BB kreme vsebujejo visoke zaščitne faktorje.
Martino Borščak, kozmetičarko, vizažistko in lastnico Šminkarnice sem vprašala kateri izdelek za nego kože in kateri izmed ličil je must have, enako vprašanje pa sem postavila tudi Ini-lastnici Missha trgovine. Obe sta odgovorili sheet maske in BB krema. Z njima se strinjam tudi sama. Sheet maske uporabljam redno, zelo rada imam Misshine, ker so lahko dostopne pri nas in po ugodni ceni. Uporabnica BB kreme pa sem že 3 leta.
Trgovina se nahaja v BTC-ju v Ljubljani. V hali A5, kjer je Muller. V stavbo vstopite ob stranskem vhodu in po stopnicah oddidete v prvo nadstropje. Takoj iz stopnic vam v oči pade Missha trgovina.
Trgovina mi je izredno všeč, poleg Misshe najdete v njej tudi nekaj ostalih korejskih znamk. Tudi COSRX Low pH čistilni gel imajo- meni je odličen. Po obisku trgovine imam ogromno WL negovalnih izdelkov. Sem bila tudi pridna in malo zapravljala. Mnenja sledijo kmalu.
P.s Me že spremljaš na Instagramu? Tam sem dosti bolj aktivna, dnevno objavljam utrinke iz vsakodnevnega življenja in na storijih pristane tudi dosti kozmetike, hitrih ocen in nasvetov. Klikni follow ;).
Trgovina se nahaja v BTC-ju v Ljubljani. V hali A5, kjer je Muller. V stavbo vstopite ob stranskem vhodu in po stopnicah oddidete v prvo nadstropje. Takoj iz stopnic vam v oči pade Missha trgovina.
Trgovina mi je izredno všeč, poleg Misshe najdete v njej tudi nekaj ostalih korejskih znamk. Tudi COSRX Low pH čistilni gel imajo- meni je odličen. Po obisku trgovine imam ogromno WL negovalnih izdelkov. Sem bila tudi pridna in malo zapravljala. Mnenja sledijo kmalu.
P.s Me že spremljaš na Instagramu? Tam sem dosti bolj aktivna, dnevno objavljam utrinke iz vsakodnevnega življenja in na storijih pristane tudi dosti kozmetike, hitrih ocen in nasvetov. Klikni follow ;).
Že kar nekaj časa je na lepotni sceni zelo popularen The
Ordinary AHA 30% in BHA 2% peeling solution. Torej gre za kemični piling, kjer
je koncentracija AHA kislin višja- 30%. Revolucionarni kot znajo pri The
Ordinary biti, so navedli tudi pH izdelka, ki je 3,6. To je zelo pomemben
podatek pri kislinskih pilingih. Ti izdelki morajo imeti pravilen pH, da
kisline delujejo. Še en pomemben podatek pri kislinskih pilingih je pKa, ki je
pri tem 3,6. Kadar sta pH-a in pKa na lestvici skupaj, pomeni da je idealno ravnovesje med slanostjo in
kislostjo, kar izboljše delovanje pilinga in zmanjša potencialne iritacije.


Letošnjo zimo se ponovno
razvajam z Lushem. Snow fairy je pri meni must have izdelek za zimo, ta
bombončkasto sladek vonj je meni en ljubših za pozimi. Gel je tako bogate
negovalne teksture in je pravo razvajanje pod prho. Božična kolekcija je žal že
razprodana, je pa trenutno na voljo valentinova, ki izgleda prav tako zelo
mamljiva.
Snow Fairy proti Snow Fairy brez embalaže
Sem vas malo povprašala kako
so vam všeč Lushevi nagci, pa sem dobila tako različne odgovore, da sem morala
enega enostavno sama preizkusiti. Če še ne poznate nagcev- Lush je naredil
formulo gelov za prhanje v trdi obliki. Ne to niso mila ampak jim je uspelo
tekoči gel za prhanje z enako sestavo spremeniti v takšnega v trdem stanju in
čisto brez plastike. Pa še v enaki obliki so, kot tisti v plastenkah. To zimo
imam pod prho Snow Fairy tako v embalaži kot brez nje. Da sem lahko res
potestirala in naredim primerjavo. Ali se lahko primerjata ali je ta brez
embalaže samo milo v drugačni obliki.
Snow fairy v embalaži je res bogat, negovalen gel z sladkobnim vonjem, ki napolni celotno kopalnico in ostane po njej še nekaj časa po prhanju. Tisti brez embalaže se lahko v vonju brez težav primerja. V bistvu diši kopalnica po njem ves čas. Sama sem ga uporabljala isto kot navadno milo. Gel se dobro speni in ima na koži prijeten občutek. Ni tako bogate teksture kot tisti v embalaži ampak je prijeten. Ko se ga spere ni tistega škripajočega občutna na koži, kot je po milu. Koža po uporabi ni suha in ne zateguje. Sama ga odložim na malo večjo posodico iz Momaxa, kjer počaka do naslednjega prhanja. Meni se pod tušem nič ne topi in ni zaradi njega po kabini nič rozasto ali umazano.
Geli za prhanje brez embalaže
brez problema nadomestijo tiste s plastenko. So pa ti Lushevi nageci v redni
ponudbi v več različnih vonjih, tako da se najde za vsakega kaj. Jaz jih bom z
veseljem uporabljala.
Buck's fizz regenerator za telo
Je zelo zanimiv izdelek.
Ponovno gre za nageca, brez embalaže. Uporablja se ga med prhanjem, ko se spere
gel za prhanje. Sama ga vmasiram v mokro kožo in na hitro sperem. Po njem je
koža mehka in nahranje in nadaljna nega ni potrebna. Tale ima res lep citrusni
vonj, si pa naslednjič vzamem kombinacijo v istem vonju kot gel. Prednosti
takega izdelka so, da je koža takoj pripravljena na oblačila in na njih ne
ostanejo mastni madeži. Pazljivo samo pri brisačah, moja bela je po uporabi Buck's
fizz regeneratorja vedno malo oranžna. Madeži se s pranjem odstranijo iz
brisače
Holly Berry masažna ploščica
Masažne ploščice so tako
prijetne za uporabo in razvajajoče. Ob stiku s toploto se ploščica začne topit
in dobimo bogato oljno mešanico za nego kože. Ploščice zame niso za vsakodnevno
nego, so premastne. So za tiste naporne dneve, ko zvečer enostavno potrebuješ
nekaj časa zase in razvajanje. Preizkusila sem že kar nekaj vonjev in prav vse
so negovalne in kožo res dobro nahranijo. Vonj na koži ostane nekaj časa, a
mene ne moti. Ravno nasprotno, mi je zelo všeč.
Žal je božična kolekcija že razprodana, malo sem pozna z oceno. Vseeno pokukaj na lush.si, kjer je na voljo valentinova in nekaj zelo zanimivih, mamljivih izdelkov.
Nekako bi zelo, zelo rada tale blog iz lepotnega spremenila tudi malo v življenskega in pisala tudi o drugih temah ne samo kozmetiki. Ja danes bo tema spet kozmetika, ampak bom pokazala fotografije iz dogodka in z vami delila moj čisto prvi vlog. Na Melviti so se tako zelo lepo potrudili za prijeten ambient in tako lepo uredili vsak detail, da bi bilo škoda da teh fotografij nekje ne delim.
![]() |
| Poglej tole luštno postavitev |




